V3 Bilişim A.Ş

Web Tasarımında Az Bilinen Gerçekler

İnternette her gün açılan binlerce web sitesi tasarımcıların yoğun bir iş yaşantısı olmasına yol açabiliyor. Ancak bundan 10 yıl önceki teknikler ile kurgulanmış ve yayına alınmış bir web sitesi ile ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere yayabilmeniz ne yazık ki mümkün olmuyor. 

Miladı dolmuş yöntemler ile zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız ve en güncel teknikler ile internet mecralarda varlığınızı gösterebilmek istiyorsanız gelin web tasarımında az bilinen faydalı gerçeklere birlikte göz atalım.

Flash Modasını Unutmanın Vakti Geldi

Çılgın flash animasyonları ile dakikalar sonra açılan web siteleri ilk bakışta görsel olarak web tasarımı yaptıran firmalara ve müşterilere ilgi çekici gelebiliyor. Fakat flash tabanlı web sitelerinin takipçileri artık giderek azalıyor. Flash uygulamalarının uzun süreler boyunca yüklenmesi müşterilerinize ufak çaplı bir kriz yaşatırken aynı zamanda SEO açısından da sitelerinize zarar veriyor.

Hiçbir şey Göründüğü Gibi Değildir

Web tasarımınızı oldukça estetik bir şekilde gerçekleştirmiş olabilirsiniz, peki ya arama motoru optimizasyonunuz ne durumda? Web projelerinizi geliştirirken son derece başarılı bir tasarım yaratmaya çalışıp arama motoru optimizasyonu uyumluluğunu unutmak, bir ürünü güzel bir şekilde paketleyerek içindeki ürünün hiçbir işe yaramaması ile aynıdır. Etkili bir tasarımını tabii ki yapmak zorundasınız fakat sosyal medya, tarayıcı, arama motoru ve arayüz uyumlarının SEO prensiplerine aykırı olmaması da önemlidir.

Müşterilerinizin Zamanını Çalmayın

İnternet sitenizin yüklenmesi birkaç saniyeden fazla sürüyor ise internet siteniz başarısızdır. İstediğiniz kadar görsel açıdan hoş gözüken bir sayfa sahibi olun o kadar geç açılan bir internet sayfası ile müşterilerinizi ve arama motorlarınızı memnun edebilmenize imkan olamaz. Müşterilerinizin sıkılıp farklı sayfalara geçmelerini istemiyorsanız ve arama motorlarının sizi tanımalarını istiyorsanız mutlaka web tasarımı yaparken hızlı olmaya özen göstermelisiniz.

Görselleri Canlı Tutun

Ziyaretçileri bir web sayfasında daha fazla tutan kriterlerden birisi de görsellerdir. Ancak görseller ziyaretçileri sayfanızda uzun süre tutuyor diye sayfanızın her yerini baştan aşağıya sevimli kedi ve bebek görselleri ile doldurmayın. Ayrıca banner ve reklam gibi görsellerin insanlar tarafından fazla dikkat edilmediğini de unutmayın. İçeriklerinizi onlar ile alakalı görseller ile tamamlayın ve mutlaka görsellerinizin optimizasyonlarını yapmış olun.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Satış: +90 (212) 982 7105
Satış: +90 (850) 532 7008
Destek: +90 (545) 561 9207
Jooble:Türkiye iş ilanları

Bize Yazın

V3 Bilişim Anonim Şirketi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: 922118748000001

Whatsapp Destek